фасады из камня
ЗАМОВЛЕННЯ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:
Киев: 0 800 300 081 (бесплатно по Украине)
+38 (044) 597-09-50
Головна ГК „Камелот”

Легенда замку Камелот

Камелот — кам'яне місто-замок.

Камелот - втілення постійності і благородства серед непередбачуваності навколишньої дійсності, торжество гармонії над хаосом, символ перевагу цивілізації над варварством, світле майбутні і славне минуле людства.

Легендарний лицарський замок короля Артура Камелот протягом восьми століть полонив уяву людства. Кам'яний замок був оточений неприступною стіною з високими вежами. Король Артур провів в ньому більшу частину свого життя.

Згідно з легендою, до саксонського завоювання Камелот правил Британією, Бретанню (Франція) та Ірландією. В Камелоті знаходився королівський двір, який привернув до себе самих відважних лицарів Європи, які і стали лицарями Круглого столу і жили за законами честі і лицарської любові. Камелот був початковим пунктом пошуків Священного Грааля.

Точне місце розташування кам'яного замку зараз невідомо. У різні часи різні автори розміщували Камелот в різних місцях.

Згідно з дослідженнями історика Крістофера Гідлоу, замок розташовувався на заході Англії, в амфітеатрі міста Честер в графстві Чешир.

Найстаріші історії про короля Артура не називають Камелот цим іменем. Воно вперше згадується в романі «Ланселот», написаному Кретьєном де Труа в XII столітті. Натхненної лірикою трубадурів, автор ввів в легенду про замок Камелот культ прекрасної дами і тему лицарської любові. Шляхетний лицар поклоняється своєї коханої, здійснює відважні подвиги і присвячує їх їй, разом зі своїм життям.

Найвідоміше розповідь про короля Артура належить Томасу Мелорі (1485 г) і називається "Смерть Артура". Томас вважав, що замок знаходиться в Вінчестері по скільки в період з 849 по 1066 рік там була столиця саксів.

Джеффрі Монмут у своїй «історії королев Британії» (прим. 1136 р.) ототожнював Камелот з замком Карлеоне в Південному Уельсі. Там колись розташовувалися амфітеатр і римська фортеця. В XII ст. руїни замку ще збереглися, тому не дивно, що під пером Джеффрі замок Карлеоне перетворився на легендарний замок Камелот. Крім того, Карлеоне лежав назвав Уск, за якою в чарівне місто з гостроверхими золотими дахами могли приїжджати королі і королеви з інших країн.

Найбільш вірогідне на сьогоднішній день місцезнаходження замка Камелот - замок Кедбері в містечку Саут-Кетбері, графство Сомерсетшир в Британії. Там знаходилися найбільші зміцнення бриттів і жив король, який міг зібрати найбільшу армію на острові. У той час, передбачається, жив Артур.

Першим цю гіпотезу висунув хранитель старожитностей при дворі короля Генріха VIII Джон Ліланд. Це твердження зміцнюється і деякими археологічними знахідками: в 60-х роках XX ст. під час розкопок в районі Саут-Кетбері було виявлено, що відноситься до залізного віку форт Саут-Кедбері був укріплений заново в V столітті, в той час, коли існував король Артур. Форт був побудований в I столітті до н. е.., а в 83 році н. е.. він був захоплений римлянами.

Відсутність точних відомостей про місцезнаходження замка Камелот, пояснюється тим, що замок, подібно до його господаря, існував лише в уяві стародавніх літописців. Якщо легенда про короля Артура має реальне підгрунтя, то найбільш вірогідним прототипом Камелота можна вважати замок Кетбері. Хоча це вже не так уже й важливо, адже привабливість цього легендарного лицарського замку перш за все в тому, що він символізує особливе місце, де правлять честь і відвага, де люди живуть в мирі та злагоді, де сильний захищає слабкого. Дуже точно висловив цю думку англійський поет Альфред Теннісон, який написав про Камелот в книзі "Планета чудес і загадок": "Ніде, о Господи, такого міста немає, є лише бачення, і тільки .."

Легенда замку Камелот | ГК «Камелот» | купити камінь
ПРАВОВАЯ ИНФОРМАЦИЯ: ГК «КАМЕЛОТ» / ПРИРОДНЫЙ КАМЕНЬ ТМ «КАМЕНЬ КАМЕЛОТ»
Согласно ст. 442 и ст. 443 Гражданского кодекса Украины и закона Украины от 23 декабря 1993 года №3792-XII «Об авторском праве и смежных правах», использование фотографий, размещенных на официальном сайте ТМ «Камень Камелот» возможно только при наличии согласия ГК «Камелот».
Нарушение авторских прав будет преследоваться по закону.
Производство, поставки, услуги
© 2001–2013